Ahoj Linksux 
Rád ťa u nás vítam.
Verím že tu niečo dobré nájdeš a inšpiruješ sa. Aj ked niektoré veci tu najdeš aj z iných fór.
Ak si zahraničný člen a píšeš po anglicky.. vždy sa snaž pod anglickým dať aj český preklad. Pre ostatný to je prijateľnejšie
ENG:
Hi Linksux
I am happy to welcome you here.
I believe that you will find something good here and be inspired. Although you can find some things here from other forums.
If you are a foreign member and you write in English... always try to put a Czech translation under the English. For others, it is more acceptable

Rád ťa u nás vítam.
Verím že tu niečo dobré nájdeš a inšpiruješ sa. Aj ked niektoré veci tu najdeš aj z iných fór.
Ak si zahraničný člen a píšeš po anglicky.. vždy sa snaž pod anglickým dať aj český preklad. Pre ostatný to je prijateľnejšie

ENG:
Hi Linksux

I am happy to welcome you here.
I believe that you will find something good here and be inspired. Although you can find some things here from other forums.
If you are a foreign member and you write in English... always try to put a Czech translation under the English. For others, it is more acceptable

![[-]](https://www.carcassonneforum.cz/images/collapse.png)